İlk Evim Arsa Hakkında
DUYURU

"İlkevim Arsa Projesi" kapsamında haksahipliği belirleme kuraları tamamlanmış olup, kura sonuçları e-devlet'te yayınlanmıştır.

Asil ve yedek haksahibi olarak belirlenen vatandaşlar için Arsa Belirleme Kura Takvimi, web sayfamızda yayınlanacak ve kura tarihleri için SMS ile bilgilendirme yapılacaktır. Banka Sözleşmeleri ise arsa belirleme kuraları sonrasında proje bazlı olarak başlayacaktır.

Vatandaşlarımızın bu konudaki duyuru ve ilanları takip etmesi ve mağduriyet yaşanmaması için iletişim bilgilerinin güncel tutulması rica olunur.

Arsa Tahsis Duyuruları

DİKKAT! • Ekte yer alan Aile Durumunu Gösterir Beyanname'nin banka sözleşmesi yapacak tüm hak sahipleri tarafından (iki sayfa olarak) doldurulup, sözleşme imzalama esnasında bankaya ibraz etmesi zorunludur.
• Beyannamenin gerçeğe uygun olarak doldurulması gerekmektedir.
• Beyanname doldurulurken gelir durumu ilk evim arsa projesi ilk başvuru yapıldığı tarih itibari ile ay/aylık olarak veya o yıla ilişkin yıllık gelir olarak beyan edilmesi gerekmektedir.

Aile Durumu Gösterir Beyanname >>>>> Beyannamenin aşağıdaki Beyanname Dolum Örnekleri'ne uygun olarak dolum yapılması gerekmektedir... Beyanname Dolum Örnekleri Vekaletnamede Bulunması Gereken Hususlar
TANIM

MÜSTAKİL ARSA : Yüzölçümü planlama durumuna göre yaklaşık 350 m² ile 500 m² arasında değişen, 1 adet en fazla Brüt 150,00 m² konut yapmaya müsait arsa.
MÜŞTEREK ARSA: Yüzölçümü değişiklik gösteren, plan yapılaşma koşullarına göre toplu yapı yapmaya müsait, birden fazla hissedarı olan arsa.

PROJE LİSTESİ
İLK EVİM ARSA PROJE LİSTESİ

İlk Evim Arsa Projesinde; Projenin duyurulması aşamasında İdaremiz Web Adresinde yayınlanan ARSA SATIŞI BAŞVURU ŞARTLARI ile başvuru aşamasında gerek banka şubeleri gerekse e-devlet başvurularında tebliğ edilen ARSA BAŞVURU VE SATIN ALMA TAAHHÜTNAMESİ'nde bildirilen başvuru şartlarını sağlayan 722.698 başvuru arasından Ocak 2023 tarihi itibari ile Hak Sahipliliği Kurası çekilmiş, asil ve yedek hak sahipleri belirlenmiştir.

BAŞVURU BİLGİLENDİRME
KURA TAKVİMLERİ
Hak Sahibi Belirleme Kura Takvimi Arsa Belirleme Kura Takvimi